איך עובד דאודורנט טבעי?

by ללא קטגוריה in 15/11/2019

אז איך בעצם עובד דאודורנט טבעי?

למה עדיף להשתמש בו? מה שמים לנו בדאודורנטים הרגילים?

ומדוע זה עלול להזיק לבריאותנו?

תהליך ההזעה של הגוף הוא תהליך חשוב מעין כמוהו. התהליך נועד לווסת את חום הגוף ולהפריש רעלים ופסולת החוצה דרך הזיעה. הזיעה שמופרשת מהגוף לרוב נטולת ריח ולמעשה הריח נוצר בעקבות פעילות של חיידקים שמפרקים את החומרים האורגניים שבזיעה ויוצרים ריח באזור בית השחי.
הדאודורנטים הטבעיים עובדים ע”י יצירת סביבה לא נוחה להתפתחות חיידקים בבית השחי  ולמעשה כך הם מנטרלים את הריח שנוצר. מה שחשוב הוא שהם לא מונעים את תהליך ההזעה החיוני לגוף!

דאודורנט טבעי שירת המדבר

רוב הדאודורנטים הטבעיים מבוססים על סודה לשתייה. הסודה לשתייה יוצרת סביבה בסיסית בבית השחי ולא מאפשרת לחיידקים שאוהבים סביבה חומצית להתפתח. בנוסף מוסיפים אליהם שמנים אתריים נוגדי חיידקים ובעלי תכונות מועילות נוספות וכמובן שהם גם מוסיפים ריח נעים.

 הדאודורנטים התעשייתיים מכילים דבקים ומלחי אלומיניום. מטרתם היא להפחית את תהליך ההזעה ע”י כיווץ בלוטות ההזעה והקטנת כמות הזיעה. חומרים אלו עלולים לסתום את נקבוביות העור ולמנוע את הפרשת הזיעה החיונית לתפקוד התקין של הגוף. שימוש יומיומי בדאודורנט תעשייתי עשוי ליצור הצטברות של רעלים מתחת לעור אשר לאורך זמן עלול לגרום לבעיות כמו תגובה אלרגית, דלקת ואף חמור מכך.

מכיוון שאופן פעולת הדאודורנט הטבעי היא לדכא את החיידקים יכול לקחת לגוף כשבוע להתרגל לדאודורנט הטבעי עד שמרגישים שהוא עובד. אבל זה שווה את ההשקעה. והחורף זה זמן מצויין להתרגל לדאודורנט חדש.

אז איך משתמשים: לוקחים עם האצבע כמות קטנה מאוד של קרם ומורחים בבית השחי. יש אנשים מסוימים שרגישים לסודה לשתייה בשימוש כדאודורנט. במידה ומתפתחת  אדמומיות או גירוי פשוט יש להפסיק להשתמש והתופעה תעבור.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    נגישות